jazzman# 55554940

BA: RYTMICKÉ DIELNE MARTINA VERDONKA !!!

12.10.2014, od 10.00hod., DK Ružinov, BA
01.10.2014

BA: RYTMICKÉ DIELNE MARTINA VERDONKA !!!

Martin Verdonk bol hviezdou predchádzajúceho ročníka festivalu, kde si získal pozornosť a sympatie svojim improvizovaným vystúpením so slovenskými perkusionistami. Mnohí z nich prejavili záujem o workshopy pod jeho vedením. Organizátori festivalu im vyhoveli a  srdečne pozývajú záujemcov z radov profesionálnych hudobníkov a študentovhudby na Rytmické dielne pod jeho vedením. Budú sa konať 12. októbra a stále je možnosť sa prihlásť (www.shiraz.sk).

 

Rytmické dielne sa budú konať 12. októbra a budú venované latinskoamerickým rytmom, tvorbe groovov, teórii a praktickej výučbe hry na kongá, bongá, tamburíny, šejkre a iné perkusie. Percussion Masterclass je určený perkusionistom, bicistom a bubeníkom, ktorí už majú skúsenosti a zručnosti. Rhythmic Section Masterclass je otvorený pre hudobníkov rytmickej sekcie ale aj ostatným hudobníkom, ktorí sa chcú podrobnejšie zoznámiť s latinskoamerickými rytmami a ich využitím napr. v jazze alebo world music.

 

Martin Verdonk sa s ľahkosťou pohybuje suverénne v žánri jazz, rock, soul, jazz, fusion, latino a world music. Je špičkovým hráčom na kongá a spolupracoval s hudobníkmi ako George Benson, George Duke,Incognito, Santana, Richard Bona, Orestes Vilato a mnohí ďalší. V súčasnosti pôsobí prevažne v Holandsku. Študoval perkusie na konzervatóriu v Rotterdame a na Conjunto Folklorico Nacional de Cuba. Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými hviezdami a má za sebou rozmanité hráčske skúsenosti. Za dôležitý medzník považuje pôsobenie v perkusívnej sekcii skupiny Carlosa Santanu, ktorá jedinečným spôsobom využívala latinskoamerické a africké rytmy v rockovej hudbe. S kolegami - perkusionistami Raulom Rekowom a Orestesom Vilatom neskôr založili skupinu Congarilla a intenzívne koncertovali v rokoch 1986 až 1989.

 

Jeho stály záujem o nástroje, techniku a tvorbu zvukov rytmických nástrojov ho priviedli k spolupráci s firmou Tycoon, kde sa podielal na inovácii a vývoji perkusií.

V súčasnosti Martin pôsobí ako učiteľ na konzervatóriu v Rotterdame a v Los Angeles. O jeho popularite v Holandsku svedčí aj jeho nepopierateľné prvenstvo v počte cien od čitateľov odborného časopisu Slagwerkkrant. Dvanásťkrát bol zvolený ako Najlepší perkusionista. Podľa amerického časopisu Drum patrí Martin medzi štyroch najlepších perkusionistov, ktorí vedú prezentácie nástrojov, tzv. clinic.

Martin vydal dva úspešné albumy. V roku 2004 si na nahrávanie albumu Old School New Sound a v roku Tribal Fusion.

 

Druhú októbrovú sobotu sa predstaví aj ako špeciálny hosť tria Jonáš/Kalász/Portella v Bratislave na Festivale perkusií 2014 v DK Ružinov.

 

12. október, nedeľa, Bratislava
10:00- 13:00  PM     Percussion Masterclass             /15 €
14:00- 16:00  RSM   Rhythmic Section Masterclass    /10 €
 Pre  bubeníkov, perkusionistov – zvýhodnená cena za obidva spolu  PM +RSM     / 20 €


Tlačová správa

Diskusia

« Máj 2026
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel