jazzman# 47078512

FESTIVAL DODA ŠOŠOKU 2012 !!!

1. - 10.6.2012, Piešťany
30.05.2012

LOGO FESTIVALU

Medzinárodný festival, nesúci meno po našom priateľovi, legendárnom bubeníkovi a perkusionistovi Jozefovi „Dodovi“ Šošokovi, štartuje po štvrtý raz v piatok 1. júna súčasne s Otvorením letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch. V priestoroch Art Jazz Gallery v Kursalone – secesnej winterovskej budove z 19. storočia, na terase Kursalonu a v Dome umenia opäť po roku zaznie špičkový slovenský a svetový jazz. Headlineri Jane Monheit a Grégoire Maret vystúpia v Dome umenia druhú júnovú JANE MONHEITsobotu Ani tento ročník sa nezaobíde bez svetových hviezd. Po slávnych menách ako Chris Potter, Jerry Bergonzi, Roy Hargrove, Kenny Garret, Robert Glasper, ktorí už v Piešťanoch hrali, potvrdili účasť speváčka Jane Monheit so svojim bandom a Grégoire Maret Quartet. Hlavný koncert sa uskutoční v sobotu 9. júna 2012 v Dome umenia od 20.hodiny.

 

Newyorskú speváčku Jane Monheit ešte ako dvadsaťročnú ocenila porota, zložená z hviezd ako Diana Krall, Dee Dee Bridgewater a Dianne Reeves, na renomovanej súťaži v New Yorku. V roku GRÉGOIRE MARET2004 sa stala jednotkou v Jazz - Charts v USA. Vydala desať CD a so svojim stálym triom: Michael Kanan (klavír), Neil Miner (bass) a Rick Montalbano (bicie) úspešne koncertovala v mnohých štátoch.

 

Grégoire Maret pochádza zo Švajčiarska a v súčasnosti žije v USA. Patrí k najvyhľadávanejším hráčom na ústnu harmoniku. Získal Grammy, hral s legendami ako Marcus Miller, Herbie Hancock, ale aj Youssn´Dour a Me Shell Ndegeocello, Peter Seeger, David Sanbom, George Benson, Cassandra Wilson. Absolvoval turné so skupinou Pata Methenyho. ANDREAS VARADY TRIODo Piešťan privedie vynikajúcich muzikantov ako Frederico Gonzales Pena (klavír), James Genus (kontrabas), John Davis (bicie).

 

Nastupujúce hviezdy zažiaria v piatok: Andreas Várady Trio feat. Tomáš Gajlík Piatok 8. júna bude patriť nastupujúcim jazzovým hviezdam. Líder kapely - 14-ročný gitarista Andreas Varady - hrá ako by mal aspoň 25 rokov. Tí, čo zažili jeho vystúpenia, tvrdia, že nevideli talent takého typu od roku 1978, keď sa na scéne objavil 12-ročný Bireli Lagrene a pokračoval v tradícii Django Reinhardta. TOMÁŠ GAJLÍKJeho partnerom bude tiež iba 14-ročný bubeník z Komárna - David Hodek. Prvýkrát vystúpil na verejnosti vo veku štyroch rokov. Keď mal 5 a 6 rokov, už študoval na konzervatóriu u profesora Vilmosa. Ako 12-ročný bol ocenený v Rakúsku prestížnou cenou „Talent roku 2009“. Ako hosťa si pozvali vynikajúceho klaviristu, Piešťanca Tomáša Gajlíka.

 

Festivalový jazz bude znieť po deväť večerov. Úvodný koncert festivalu bude v piatok 1. júna od 20.hodine patriť Big bandu Petra Svobodu a jeho skvelej SAXY GIRLS + BIGBANDženskej/dievčenskej saxofónovej sekcii Saxy Girls. Koncert v Dome umenia nadviaže na vernisáž jubilejnej desiatej výstavy Mosty - Bridges, a preto sa máte na čo tešiť. V bigbande pôsobia českí a slovenskí hudobníci a speváci – Zuzka Vlčeková a Miro Ochotnický, obaja zo Slovenska. Orchester patrí k špičke medzi českými bigbandami. Účinkoval napríklad v priamom prenose silvestrovskej show BBC, nahrával pre český rozhlas, ale aj pre WCEV Radio Chicago.

 

V pondelok 4. júna očakávame na špeciálnej ONDREJ BOTEKJam session nielen skúsených jazzmanov ako napr. Michal Bugala, Milo Suchomel, Majo Ševčík, „Cuco“ Gajlík, Andrej Urminský, Marián Mišík a Ondrej Botek, ale aj nastupujúcu generáciu. Jam session sa koná v Art Jazz Gallery Kursalon od ôsmej večer.

 

Lucii Lužinskú, bude patriť Art Jazz Gallery v utorok 5. júna od 20.hodiny. Spolu s Borisom Čellárom sa zaradia k slovenským hviezdam festivalu. Ich projekt All. Time. Jazz oslavuje už deväť rokov existencie.

 

Hneď ďalší deň, v tom istom čase, SOULMATESvystúpi opäť jazzová speváčka, tentoraz z nastupujúcej generácie. Projekt Soulmates spojil dokopy skúsených jazzmanov Pavla Bodnára (klavír), Jozefa Brisudu (kontrabas) a Milana Ručeka (bicie) s všestranne nadanou speváčkou Monikou Masarovičovou. Na webe píše, že zbiera skúsenosti v hudbe najmä vďaka trpezlivosti, empatii a dobrosrdečnosti ostatných členov Soulmates. Stačilo, že vystúpili iba raz v Art Jazz Gallery – a teraz sme radi, že prídu opäť.

 

Ondrej Krajňák je považovaný za jedného z ONDREJ KRAJŇÁKnajlepších slovenských klaviristov. Často hrával aj s Dodom Šošokom a sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo získať na štvrtý ročník festivalu. Ondrej Krajňák Trio vystúpi vo štvrtok 7. júna od 20.hodiny v Art Jazz Gallery.

 

Tradičný Seredský Dixieland Band, ktorý tvoria Viktor Kratochvíla (basgitara, spev), Jozef Holub (klarinet, sax), Viliam Ondruška (trombón, spev), Marian Bihari (klavír), Karol Sucháň (bicie), Jozef Polák (trúbka, spev) je pravidelným účastníkom SEREDSKÝ DIXIELAND BANDfestivalu. Tentoraz dostali výsadu uzavrieť 4. ročník v nedeľu 10. júna na terase Kursalonu od 18.hodiny.

 

Jazzová karikatúra nesmie chýbať

Po úspešných dvoch ročníkoch výstavy „Karikatúra a jazz“, a ktorú ste mohli vidieť napríklad v Auparku Piešťany, na Úrade vlády Slovenskej republiky v Bratislave, v Blue Note v Novom Meste nad Váhom, ale aj v Poľsku, sme pripravili jej voľné pokračovanie „Karikatúra a jazz 2012“. Vernisáž bude 8. júna v Dome umenia Piešťany.

 

Lístky na koncerty v Art Jazz Gallery budú v predaji v Kursalone, Beethovenova 5, 921 01 Piešťany, denne od 10:00 do 20.hod. Kontakt: tel. 033/775 73 51, jazzpiestany@gmail.com

Lístky na koncerty v Dome umenia si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia v po-pia 14:00 - 17:00, a na hlavný koncert 9. júna aj cez www.ticketportal.sk.

 

 

PROGRAM:

1. 6. 2012, 20:00, Dom umenia

- SaxyGirls & Petr Svoboda Big band

Vstupné: 10 €

 

4. 6. 2012, 20:00, Art Jazz Gallery / Kursalon

- Jam Session Special

Vstupné: dobrovoľné

 

5. 6. 2012, 20:00, Art Jazz Gallery / Kursalon

- Lucia Lužinská & Boris Čellár Band

Vstupné: 7

 

6. 6. 2012, 20:00, Art Jazz Gallery / Kursalon

- Soulmates

Vstupné: 5 €

 

7. 6. 2012, 20:00, Art Jazz Gallery / Kursalon

- Ondrej Krajňák Trio

Vstupné: 7 €

 

8. 6. 2012, 20:00, Art Jazz Gallery / Kursalon

- Andreas Varady Trio feat. Tomáš Gajlík

Vstupné: 7 €

 

9. 6. 2012, 20:00, Dom umenia

- Grégoire Maret Quartet

- Jane Monheit Band

Vstupné: 17 €

 

10. 6. 2012, 18:00, Kursalon - terasa

- Seredský Dixieland Band

Vstupné: dobrovoľné


viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« November 2023
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel