jazzman# 50149671

KONVERGENCIE 2017: AVITAL + AVITAL !!!

24.6.2017, 20.00hod., Ateléir Babylon, BA
16.06.2017

 AVITAL + AVITAL Avital meets Avital je dialógom dvojice charizmatických hudobníkov, ktorí napriek tomu, že pochádzajú z odlišných hudobných svetov zdieľajú rovnako bohaté hudobné dedičstvo. Na Grammy nominovaný mandolinista Avi Avital vychádza z klasickej tradície, zatiaľ čo oceňovaný kontrabasový virtuóz a hráč na arabskej lutne (oud) Omer Avital je uznávaným jazzovým umelcom a skladateľom. Zoskupenie je doplnené o ďalších skvelých hudobníkov: klaviristu Omera Kleina a perkusionistu Itameriho Doaria. Koncert konvergujúci jazz, klasiku a world music sa uskutoční 24. júna 2017 o 20.00 v bratislavskom Ateliéri Babylon.

 

Hudba ansámblu sa nesie v znamení rozmanitých vplyvov: marockej a severoafrickej hudby, folklóru i klasiky, židovských harmónií a stredomorských rytmov, vytvárajúc tak priestor pre stretnutie komornej hudby s bezprostrednou energiou a emóciami world music a jazzu. Na koncerte si poslucháči vypočujú známe skladby ako Zamzanma, Lonely Girl či Maroc. Izraelský virtuóz na mandolíne Avi Avital  je prvým hráčom na tomto nástroji, ktorý bol nominovaný na prestížne ocenenie Grammy. Svojím energickým prejavom si získal fanúšikov po celom svete. Stal sa prvým  PLAGÁT mandolinistom, ktorý uzavrel exkluzívnu zmluvu s vydavateľstvom Deutsche Grammophon, pod ktorým vydal už tri úspešné albumy. Okrem toho spolupracoval aj s ďalšími vydavateľstvami ako Naxos a SONY Classical. Počas doterajšej kariéry vystúpil na prestížnych pódiách Royal Albert Hall, Berlínskej filharmónie, newyorskej Carnegie Hall, National Centre for the Performing Arts v Pekingu a ďalších. Spolupracoval s mnohými svetovými orchestrami od Mahler Chamber Orchestra po Izraelskú filharmóniu. Okrem klasickej a súčasnej hudby sa venuje tiež projektom na pomedzí hudobných žánrov. Jeden z nich príde predstaviť aj do Bratislavy pri príležitosti blížiaceho sa vydania nového CD (Deutsche Grammophon).

 

 

Súčasťou koncertu bude aj krst nového sólového CD violončelistu Jozefa Luptáka Free in One, ktorého vydanie podporili crowdfundingovou kampaňovou priaznivci umeleckého riaditeľa Konvergencií.

 

Hoci Avi Avital zavíta na Slovensko prvýkrát, v minulosti spolupracoval so slovenským skladateľom, dirigentom a klaviristom Petrom Breinerom, ktorý pre neho napísal skladbu InstaConcerto pre mandolínu a sláčikový súbor. Jej ukážku so známym súborom Kremerata Baltica si môžete vypočuť tu:

 

 

Avi Avital – mandolína
Omer Avital – kontrabas, arabská lutna (oud)
Yonathan Avishai – klavír
Itamar Doari – perkusie

 


Vstupenky    viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« Júl 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel