NOC S IKONAMI JAZZU VOL.3 !!!
17.12.2012, 20.00hod., Ateliér Babylon, BA
11.12.2012
 Tesne pred Vianocami bude v bratislavskom Ateliéri Babylon netypická predvianočná párty. 17.decembra o 20. hodine vystúpia tvorcovia moderovaného hudobného programu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu s tretím dielom projektu. Peter Lipa a Jana Gavačová porozprávajú o príbehu jedného z najvýznamnejších brazílskych skladateľov, Antonia Carla Jobima. Večer bude v štýle bossanova a znieť budú známe Jobimove štandardy spievané v angličtine a brazílskej portugalčine. Obľúbenú pesničku Girl from Ipanema si zapamätá na prvé počutie každý. Patrí k Jobimovým najznámejším skladbám, na ktorých sa svojím partom podieľal legendárny saxofonista Stan Getz. Bude znieť hudba, ktorá zahreje.
Stretnutie mladých nadšencov džezu a ostrieľaných džezmenov bude tentokrát v inej zostave. Trio Gabriela Jonáša tentokrát vystrieda kapela nemenej zaujímavého zloženia. Na saxofón bude hrať Milo Suchomel, klavírista Peter Preložník a gitarista Pavol Bereza sa postarajú o harmonické nástroje. Rytmická sekcia bude tvorená basgitaristom a kontrabasistom Jurajom Griglákom spolu s pekusionistom Petrom Raitlom. Stabilnú spevácku zložku, kde nebude chýbať Peter Lipa, Adriena Bartošová, Andrea Bučková, Jana Gavačová, či Samuel Hošek, doplní spevák Peter Adamov, ktorý sa nedávno vrátil z Brazílie.
Posledný tohtoročný diel projektu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu naplní sálu Ateliéru Babylon hudbou, ktorá zahreje. Prinesie príbehy, v ktorých žije kus nostalgie, radosti a slnka.
Podujatie je realizované s finančnou podporou ministersta kultúry Slovenskej republiky!
Diskusia
|