jazzman# 49923999

PRICHÁDZA ALICE FRANCIS ... !!!

24.10.2017, 20.00hod., Nu Spirit Club, BA
11.10.2017

 ALICE FRANCIS & BAND Hudobný fenomén menom electro swing už netreba na Slovensku predstavovať. Vypredané koncerty fenoménov Parov Stelar Band alebo Caro Emerald dávajú tušiť, že tento žáner slávi veľký úspech aj u nás. Možno ste ale ešte nepočuli o speváčke menom Alice Francis, ktorá sa v Bratislave prvýkrát predstaví 24.októbra v Nu Spirit Clube. Prečo práve ona stojí za pozornosť? Alice Francis, kráľovná novej éry moderného swingu, patrí medzi najhorúcejšie udalosti na súčasnej európskej hudobnej scéne. Okrem jej unikátneho spevu, ktorý umne spája moderný pop s hlasmi tých najväčších mien histórie ako Billie Holiday alebo Eartha Kitt, je Alice tiež skvelá skladateľka, textárka a performerka.

 

Alice Francis je krásna mladá dáma s exotickými koreňmi. Narodila sa v Rumunsku, ale s rodičmi vyrastala v Nemecku, kde tiež zapustila korene. Hudbe sa aktívne venuje už od svojich štrnástich rokov, kedy začala nahrávať v štúdiu, spievať naživo v rôznych projektoch a tiež produkovať vlastnú hudbu. Jej žiarivú neoswingovú kariéru odštartoval dvorný producent a spoluhráč Goldielocks, ktorý ponúkol Alice spoluprácu, ktorá trvá dodnes.

 

 

Královna electro swingu Alice Francis prichádza do Bratislavy s novým albumom Electric Shock, ktorý vyšiel tento rok v apríli. Na novinke sa autorskej trojici Alice Francis (spev), Mr. Goldielocks (sampler), Sir Chul-Min Yoo (doprovodné vokály) podarilo posunúť hranice electroswingovej produkcie zase o niečo ďalej. Rovnako ako na debutovom albume St. James Ballroom nájdete na Electric Shock originálny mix analógových a digitálnych zvukov, počujete stopy blues, swingu, popu,  ALICE FRANCIS house music, rage a dokonca aj klasickej hudby. Nový album je navyše obohatený o veľa exotických a neobvyklých nástrojov, ktoré Alice s kolegami nahrala na svojich cestách.

 

K jeho vzniku Alice hovorí: "Nie sme ako klasická kapela, ktorá ide od jari do jesene na turné a potom sa zavrie do štúdia. Niektoré pesničky, ktoré sú na albume, sme nahrávali už pred tromi rokmi. Zvyšok ja aj Goldie skladáme na cestách. To, že sa stretávame stále s novými ľuďmi a spoznávame nové krajiny, má tiež vplyv na našu tvorbu. V nových pesničkách je ten vplyv rozdielnych kultúr určite cítiť. "

 

 

 

 

 


Vstupenky    viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« Jún 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel