jazzman# 37513504

STV: BJD 2009 - OSKAR RÓZSA PARTNERSHIP UNLIMITED !!!

29.10.2011, 23.45hod.STV 2,
20.10.2011

OSKAR ROZSA

Záznam vystúpenia Oskar Rózsa Partnership Unlimited (SK,USA) na 35.ročníku Bratislavských jazzových dňoch 2009. Oskar Rózsa je pôvodcom, kapelníkom a hnacím motorom Partnership Unlimited, jedinečného projektu, ktorý vznikol špeciálne na jubilejný ročník BJD. Na pódium PKO pozval svojich rovesníkov - top hviezdy slovenského jazzu, amerického trubkára a avantgardné "klasické" trio.

 

Z jazzovej línie sa v Patnership Unlimited objaví klavirista Ondrej Krajňák, ktorý je jedným  RYAN CARNIAUXz najvýraznejších a najoriginálnejších klaviristov svojej generácie. Rózsovým jazzovým parťákom budú bubeník a svetobežník Martin Valihora a trubkár Ryan Carniaux, ktorého ste na BJD počuli a videli aj pred rokom, v spoločnom projekte s Radovanom Tariškom. Carniaux sa svojím talentom sa zaraďuje do novej vlny mladých jazzových hudobníkov v New Yorku, kde patrí k absolútnej špičke. Súčasťou "neobmedzeného partnerstva" je aj Hugo Kauder Trio, ktoré spája troch slovenských sólistov, ONDREJ KRAJŇÁKkomorných hráčov, členov prestížnych európskych orchestrov. Trio vzniklo na podnet hobojistu Ivana Danka, ktorý oslovil generačne i názorovo blízkych hudobníkov - violistu Róberta Lakatosa a klaviristu Ladislava Fanzowitza. Kombinácia hoboja, violy a klavíra otvorila cestu k raritnému a novátorskému repertoáru, cestu k odkazu skladateľa židovského pôvodu Huga Kaudera (1888-1972). Kauderov romantizmus, prelínanie prvkov avantgardy, neustále inšpirácie ľudovou hudbou ale aj zakotvenie v národnostne zmiešanom stredoeurópskom  MARTIN VALIHORAteritóriu stelesňujú hudobný naturel a background členov tria.


Šiesti talentovaní a úspešní slovenskí hudobníci a ich americký hosť sa pod vedením Oskara Rózsu stretnú na jednom pódiu, aby sprostredkovali originálny, neopakujúci sa hudobný zážitok. Oskar Rózsa sa v hudbe nehrá na hranice a škatuľky: je vyštudovaný dirigent a skladateľ, produkuje popové a rockové nahrávky, komponuje hudbu k baletu a divadlu, je autorom soundtrackov k mnohým dokumentárnym, a k štyrom celovečerným LADISLAV FANZOWITZ filmom. Je výnimočný basgitarista.

Oskar Rózsa - basová gitara
Ondrej Krajňák - klavír
Martin Valihora - bicie nástroje
Ryan Carniaux - trúbka
Ivan Danko - hoboj
Róbert Lakatos - viola
Ladislav Fanzowitz - klavír


viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« Október 2021
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel