jazzman# 50185135

NOCZ & IVA BITTOVÁ !!!

27.8.2015, kníhkupectvo Martinus, BA
16.09.2015

 IVA BITTOVÁ  „Tak toto je naozaj Nieczo! Skvelá nahrávka! Plnokrvný jazz s totálnym ťahom na dreň.“ Tieto vety som nedávno napísal v úvode svojej recenzie vynikajúceho CD s názvom Nocz & Iva Bittová. Jediné, čo by som na tomto citáte po dnešnom koncerte zmenil, je prostredná veta. Mala by znieť takto: „Skvelý koncert!“ A rovnako ako CD, aj koncertu by som nadelil 5 hviezdičiek.

 

Iste poznáte ten príjemne vzrušujúci pocit, keď udalosti začnú  DIDRIK INGVALDSEN  spolu akosi mimoriadne harmonizovať a schyľuje sa k niečomu výnimočnému. Tak presne tento vzácny pocit som zažil v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej na koncerte kapely Nocz & Iva Bittová. Všetko tu spolu synergicky harmonizovalo: viac než vkusný a útulný priestor kaviarne na poschodí, ako stvorený na intímne klubové hranie, partia  RADIM HANOUSEK  fajnových jazzových muzikantov korenená prítomnosťou hviezdnej femme fatale Ivy Bittovej, očakávaním zážitku príjemne rozrušené fajnšmekerské publikum popíjajúce svoje drinky a nakoniec ten zážitok: skutočne špičkový jazz plný života, muzikálnosti, energie a radostného vzrušenia. Skrátka presne to, čo na jazzových koncertoch mám najradšej.

 

Nórsko-česká kapela Nocz (Nór Didrik Ingvaldsen – trúbka,  MARIAN FRIEDL  el. trúbka a autor väčšiny skladieb, Češi: Radim Hanousek – saxofóny, Marian Friedl – kontrabas a ďalší Nór Dag Magnus Narvesen, ktorý nahradil Václava Pálku na bicích a perkusiách) je považovaná za free jazzovú experimentálnu formáciu. Povedal by som, že ich  DAG MAGNUS NARVESEN  performance patrilo k tomu najlepšiemu, čo sa dá v tomto období roka v našich končinách z jazzu počuť. V Bratislave hrali obsah svojho nového albumu vo výbornej forme a uvoľnenej pohode. Ak má niekto osobnú averziu k freejazzu a experimentálnemu jazzu, tak táto partia ponúka skvelú príležitosť na jej úspešné preliečenie. Vyskúšajte!


viac fotiek  Rado Tihlárik

Diskusia

« Júl 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel