JAZZ FOR SALE 2008 - ANTHIMOS APOSTOLIS TRIO !!!
15.november, 2008, Stará radnica, Košice
12.12.2008
 Druhý festivalový deň otváral zahraničný hosť, Poliak, pochádzajúci z Grécka, gitarista a klávesák - Anthimos Apostolis. Ostatnú časť tria tvorili Robert Szewczuga, hrajúci na šesťstrunovej basovej gitare a Krysztof Dziedzic, skrytý za súpravou bicích.
Moderátor a dramarurg festivalu Gabo Horal toto trio predstavil ako ťažko žánrovo zaraditeľné, alebo ak aj, tak sú vo svojom žánri sami. Mnohí, ktorí sme boli na Anthimosovom koncerte po prvýkrát, sme ostali v rozpakoch po tom, ako si začal pred divákmi ladiť a skúšať svoju gitaru. Nesúvislá sólo hra melódií, pri ktorej sa nedalo chytiť žiadneho rytmu alebo motívu, ale v jednej chvíli
 prešla do akejsi progresívne ladenej rockovej melódie. Po čase nám došlo, že to „ladenie“ na začiatku bolo už súčasť vystúpenia. Predstavenie neponúklo nadpriemerné hudobné výkony, ale nepochybne originálny odtieň alternatívneho a progresívneho rocku.
Počas koncertu sa Anthimos niekoľkokrát presunul od gitary ku klávesom aby predstavil svoju hudobnú vyspelosť a inštrumentalitu, ktorou mierne presiahol svojich spoluhráčov. Chýbal mi však kontakt hudobníkov s divákmi, preto koncert pôsobil trochu dojmom, že hrajú iba sami pre seba. To však neuberalo na profesionalite, s akou pristupovali k hraniu a tá bola na vysokej úrovni. Nečudo, veď Anthimos
 je na scéne už niekoľko desiatok rokov.
Diskusia
|