jazzman# 50149333

AMC trio & Ruggero Robin !!!

28.september 2011, klub Hlava 22, BA
05.10.2011

 AMC TRIO + RUGGERO ROBIN

Ruggero Robin – gitara, Peter Adamkovič – klavír, Martin Marinčák – kontrabas a Stano Cvanciger – bicie nástroje.

 

Prešovská jazzová zostava AMC Trio odštartovala svoju jesennú slovensko-česko-poľskú šnúru koncertov vystúpením v bratislavskom klube Hlava 22. Stalo sa už tradíciou, že nemalý podiel na úspechoch tejto kapely majú aj hosťujúci sólisti, s ktorými AMC trio postupne nadväzuje spoluprácu. Švédsky gitarista Ulf Wakenius sa s nimi spolupodielal zatiaľ na dvoch štúdiových  PETER ADAMKOVIČ  albumoch. Ďalšie výrazné mená, ktoré určite potešia fanúšikov AMC tria sú taliansky gitarista Ruggero Robin a americký legendárny trubkár Randy Brecker, s ktorým sa AMC trio predstaví aj na Bratislavských jazzových dňoch 2011.

 

Gitarista Ruggero Robin je významnou postavou talianskej jazzovej, ale aj popovej scény. Okrem speváka Zucchera Fornaciariho spolupracoval aj s celým radom svetových jazzových mien. Bratislavský koncert AMC Tria s Ruggerom Robinom bol preto zaujímavou pozvánkou vypočuť  STANO CVANCIGER  si iný sound, než na aký sme zvyknutí zo súhry s lyrickým virtuózom Ulf Wakeniusom.

 

AMC trio sa v úvode predstavilo úplnou novinkou, skladbou Travel with me, Baby. Po nej pozvali na pódium svojho hosťa, Ruggera Robina. Skladba Soul of The Mountain znela podobným výrazom, ako ju poznáme z rovnomenného albumu AMC tria. Ruggero Robin akoby napodobňoval feeling a aj zvuk Ulf Wakeniusa. Od nasledujúcej skladby Thor-Iza však Robin predviedol svoj typický, nekompromisne nakreslený zvuk gitary, ktorý sa niesol nad zvukom kapely v nádherných  MARTIN MARINČÁK  frázach a lahodných improvizáciách. Obdivuhodná technika a feeling tohto talianskeho jazzového virtuóza dodávala skladbám AMC tria nový rozmer. Jazzový prejav kapely sa Robinovým pričinením miestami menil až na progresívny jazzrock. Akustické obsadenie však kapele nedovoľovalo prekročiť hranice zvuku, ktorý je už zabehnutým rukopisom AMC Tria. V tomto zložení kapely by som sa na mieste Petra Adamkoviča nebránil aj použitiu progresívnejších klávesových zvukov. Počas koncertu odznelo aj niekoľko úplne nových  PETER + MARTIN  skladieb, na ktoré sa môžeme tešiť na ich nasledujúcom albume.

 

Ťažko možno porovnávať akustiku priestorov klubu Hlava XXII s viedenským Porgy&Bess, kde som videl vynikajúci koncert AMC tria s Ulfom Wakeniusom priamo po nahrávaní ich albumu Waiting for a Wolf. No aj napriek zhoršenej zvukovej kvalite pripravilo AMC trio s excelentným sólistom Ruggerom Robinom bratislavským fanúšikom veľmi príjemný večer plný elegantnej a sviežej jazzovej hudby.


viac fotiek  Miroslav Zahradník

Diskusia

« Júl 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel