jazzman# 49923416

BUBENÍK DÁVID HODEK !!!

18.09.2017

 DAVID HODEK,  Obrovský talent svetového formátu, nadaný, mladý hudobník prirovnávaný k Mozartovi, držiteľ prestížneho rakúskeho ocenenia Talent Of The Year, jedna z najúspešnejších a najvýraznejších postáv slovenskej mladej jazzovej generácie, fenomenálny bubeník – Dávid Hodek! Do povedomia sa dostal už ako štvorročný, kedy uchvátil publikum v bluesovej skupine HDB. Dávid má veľmi široký štýlový záber od jazzového mainstreamu, cez blues, až po funk a pop. Okrem bubnovania je taktiež veľmi aktívny v komponovaní a produkcií rôznych žánrov. Dávid Hodek oslavuje 20-te narodeniny!

 

 

Narodil sa 19. septembra 1997 Komárne, kde vyrastal v muzikantskej rodine. Otec aj dedko sú muzikanti a mama učí balet, takže zo všetkých strán mal  DAVID HODEK,  Dávid k hudbe a umeniu veľmi blízko. Za sadu bicích sa posadil už vo veku troch rokov, keď ho uchvátil legendárny bubeník zo skupiny Earth, Wind & Fire - Sonny Emory. Rodičia veľmi rýchlo spozorovali, aký je Dávid na svoj vek obrovský talent. Už ako štvorročný sa začal objavovať pred publikom a krátko na to sa o rok neskôr začal rozvíjať pod vedením maďarského profesora na budapeštianskom konzervatóriu Vilmos Jávoriho. Vo veľmi mladom veku stihol už aj vydať prvý profesionálny album a predstavil sa na mnohých popredných slovenských, i zahraničných festivaloch. Objavil sa po boku najetablovanejších jazzmanov slovenskej a českej scény ako  Juraj Griglák, Tomáš Gajlík, Oskar Rózsa, Péter Sárik, Radovan Tariška, Ondrej Krajňák, Tomáš Baroš, Karel Růžička a mnoho ďalších. Okrem domácej scény sa výrazne presadil aj v zahraničí a  DAVID HODEK,  jeho talent si všimli aj také hviezdy svetovej scény ako John Pattituci, Poogie Bell, Jojo Mayer, Chris Dave, či Kenwood Dennard. Na svojom konte má aj významné spolupráce so zahraničnými umelcami - Essiet Essiet, Soweto Kinch, Corcoran Holt, Casey Benjamin, Benito Gonzalez, Eric Wyatt, Mark Kelly, Corey Wilkes, Ron Affif a iní. V roku 2008 si založil zoskupenie David Hodek Quartet a o rok neskôr sa presadil s debutom The First (2009).

 

 

V roku 2013 absolvoval niekoľko koncertov v USA s prominentnými  DAVID HODEK,  jazzmanmi. O rok neskôr sa prezentoval už po niekoľkýkrát na Bratislavských jazzových dňoch v zostave Dávid Hodek, Tomáš Gajlík, Lukáš Oravec a Róbert Ragan mladší. V roku 2015 hral s popredným Gustav Brom Big Band na európskom turné. V súčasnosti pokračuje v dobre rozbehnutej aktívnej kariére a môžeme sa len tešiť, čo ešte prinesie ďalšia tvorba tohto mladého umelca.

 

 


 


viac fotiek  Peter Dobšinský

Diskusia

« Jún 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel