jazzman# 30748665

AMC TRIO BODUJE V ZAHRANIČÍ !!!

05.03.2014

 AMC TRIO Prešovské AMC Trio je našou najexportnejšou jazzovou skupinou! Však v zahraničí hrajú častejšie ako doma na Slovensku a navyše takmer vždy s exkluzívnymi hosťami, medzi ktorých zaručene patria: trubkár Randy Brecker, gitaristi Ulf Wakenius, Philipe Catherine, Ruggero Robin, trubkár Michael Patches Stewart, saxofonista Shauli Einav. Na premiéru s americkým gitaristom Mark Whitfieldom si ešte počkáme. Ale v zahraničí absolvujú aj koncerty len triu: Peter Adamkovič – klavír, Martin Marinčák – kontrabas a Stano Cvanciger – bicie nástroje. A takmer 20-ročnú súhra robí s poslucháčmi divy!

 

Po nedávnych troch koncertoch v Nemecku (Mníchov, Wolfratshausen a Ettlingen) sa klavirista Peter Adamkovič rozhovoril exkluzívne pre náš portál: "V Ettlingene sme mali zaujimavú reklamu. Naša muzika je zrejme čarovná.  AMC TRIO REKLAMA Prečo by potom po koncerte chodili za nami ľudia z publika a hovorili, že aké je to krásne a ako im tá naša hudba otvára srdcia ... A takisto ako názvy skladieb presne vystihujú to, čo aj naša hudba ... Najviac si ceníme úspech v Ettlingene, v klube Birdland 59, kde sme predtým hrali s Ulfom. Teraz nás majiteľ chcel samých bez hosťa! Priznal sa, že prvý raz, keď sme tam hrali sa koncentroval hlavne na Ulfa. No a po našom samostatnom koncerte bol nadsený! Nešetril chválami na kompozície, aranžmány, ale nemenej aj na inštrumentalne výkony ... Niekedy ani nevieme, ako sa pri toľkých  PLAGÁT chválach máme tváriť" :-).

 

Pomaly sa začína zreálňovať spolupráca s nemeckým vydavateľstvom Moosicus a niekoľkými zahraničnými agentúrami, ktoré ponúkajú AMC Trio samostane, ale aj so spomínanými hosťami. Uvidíme, čo prinesie napríklad už toto leto, ale jedno je isté. Platí, čo som povedal na začiatku - AMC Trio je našou najexportnejšou jazzovou skupinou, či už sa to niekomu páči alebo nie!


viac fotiek  Patrick ŠPANKO

Diskusia

« Jún 2020
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel