
Pôvodne som tieto riadky napísal deň po vystúpení hviezdy svetového saxofónu Jamesa Cartera v relácii Metro na STV 2 v pondelok 21.mája 2007. Chcel som ich aj uverejniť, ale nakoniec som tak neurobil. Až teraz, po odstupe 10 dní som sa predsa len rozhodol, že tak urobím!
Včera v relácii Metro na STV 2 vystupoval svetoznámy saxofonista James Carter a Organ Trio!
Určite ho mnohí poznáte z jeho vystúpenia na festivale Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2000 s projektom Electric Groove Band. Včera to bola však iná hudba. Plná energie, pozitívnej energie, s vynikajúcimi výkonmi organistu Gerard Gibbsa a bubeníka Leonard Kinga.
Veľmi pôsobivé

boli aj skladby, kde James Carter hral na flautu. Celkovo hrali vyše hodiny a bolo to veľmi príjemné posedenie so svetovým jazzom!
Ale James má i druhú tvár – a tú neukazuje na televíznej obrazovke.
Redakcia Jazzoviniek mala dohodnutý rozhovor cez jeho managerku Cynthiu, ktorá sedí v sídle firmy v New Yorku. Poslala nám mobil na Jamesa, ktorý ale nedvíhal a tak sme mu zavolali na hotel. Síce zdvihol, ale zjavne nemal chuť komunikovať a tak sme všetko nechali na osobné stretnutie v STV.
Pred skúškou sme nechceli otravovať. Ale keď som začal fotiť počas skúšky, okamžite ma zrušil, bol celý nesvoj a ja som ani nestihol odfotiť bubeníka Leonard

Kinga. Aj dovtedy dosť nervózne komunikoval so štábom a neprijal ani moje ospravedlnenie za fotenie počas skúšky. A tak sme všetko nechali na čas po vystúpení. James občas vyšiel na chodbu a na všetkých zazeral, takmer nekomunikoval a všetkých prehliadal. Prepadli ho akési hviezdne maniere, ktoré však mali ďaleko od základnej slušnosti.
Akonáhle bolo 5 minút do začatia relácie, zo šatne vyšiel úplne iný muž! Usmiaty, vtipkujúci, úsmevy zozdával všetkým naokolo. Na pódiu pred zasvietením červenej žartoval s členmi svojho tria. Počas živého vysielania ste ho videli sami – pohodička.
Avšak po skončení relácie – staré známe škaredé pohľady, rozhovor samozrejme že odmietol nielen v ten večer, ale i na druhý deň. OK – žiaden problém, hlavne že v „telke“ bolo všetko ok a diváci mali z jeho vystúpenia a z predvedenej hudby veľmi dobrý pocit. Ten nakoniec prevláda aj u nás. Len škoda, že sa James nedržal mailu od Cynthie - „...James je veľmi šťastný, že môže s vami robiť rozhovor a už sa veľmi naň teší“!