jazzman# 48888753

JAZZ POD HRADOM 2017 – 1.DEŇ !!!

22.9.2017, Galéria Vážka, TN
29.09.2017

 TICHO Tohto roku sa už po 24. raz uskutočnil Trenčiansky jazzový festival alebo Jazz pod hradom! Trenčianska jazzová spoločnosť ako hlavný organizátor, pripravila dva dni plné jazzu, najmä z okolia Trenčína. Komorné prostredie galérie Vážka priam lákalo menšie formácie na svoje pódium. Redakcia skjazz.sk sa zúčastnila prvého festivalového večera.

 

Festival Jazz pod hradom otvorila domáca mladučká formácia Ticho, AURELIUS Q + KRAJKA ktorá sa ešte k jazzu iba približuje. Jej funky vlastné pesničky zneli galériou, ale zneli príliš nahlas. Respektíve, bice všetko prehlušili a nič ostatné neboli poriadne počuť alebo rozumieť. Ťažké to mala najmä speváčka Klára Zahumenská. A pritom by stačili metličky a lepšia práca pána zvukára. Takže Ticho praradoxne zaplatilo nováčikovskú daň KRAJKA za prílišný hluk bicích. Až posledná skladba Summertime priniesla na pódium aj jazz, najmä vo výpomoci klávesistu Ericha Vladára a potom prídavok Cantaloupe Island. Nevadí, všetci nejako začínali a hlavné je nenechať sa odradiť! Držím palce!

 

Druhý vystupujúci – to už bola iná káva. Domáci Aurelius Q priniesol PETER BELÁK  svoj recept na fúziu krásneho slovenského folklóru a jazzovej hudby! A ako to býva už vyše roka u tejto kapely zvykom, pozvali sa na pódium aj ženské spevácke trio Krajka, aby tak predviedli svoje majstrovstvo! Treba však povedať, že Aurelius Q bol hádam prvou jazzovou formáciou na Slovensku, ktorá začala svoj jazz spájať so slovenským PETER SEDLÁK folklórom a to bolo pred vyše 25 rokmi! Zore moje, zore, V tom pršianskom poli, Nedeľa v Šumiaci, Tota Heľpa, Dajže mi daj, Horička hora a iné potešili nielen ucho, ale najmä srdce prítomného poslucháča. Toľko krásy, nehy a radosti na jednom pódiu len tak človek ľahko nezažije! Vyzdvihol by som najmä prístup k danému materiálu a vysokú profesionalitu obidvoch zoskupení. Veruže si myslím, že nadišiel už KLAŇAČKA ten správny čas zavrieť sa do nahrávacieho štúdia a zvestovať svetu – máme nový album! Nielen ja sa naň veľmi teším!

 


viac fotiek  Patrick ŠPANKO

Diskusia

« Máj 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel