23.JAZZ FESTIVAL VIERSEN 2009 – KYLE EASTWOOD BAND !!!
19.september, 2009, Festhalle, Viersen, Nemecko
18.11.2009
 Už ako malého ho slávny otec brával do zákulisia jazzového festivalu v americkom Monterey a učil sa na velikánoch ako Dizzy Gillespie alebo Sarah Vaughan. A tu sa zrodila aj jeho láska k jazzu!
Na druhej strane sa k hudbe vrátil po skončení filmovej akadémie ako skladateľ filmovej hudby pre filmy svojho otca, založil si vlastnú kapelu, kde hráva na basgitaru a kontrabas.
Kyle Eastwood – syn slávneho Clinta, herca a režiséra, skomponoval hudbu k otcovým filmom ako: Mystic river, Million dollar baby, Flags of our fathers, Letters from Iwo Jima.
Kyle vystupoval so svojou skupinou aj v Bratislave v rámci Kultúrneho leta 2007 a už vtedy som nadobudol pocit, že by sa rád
 prezentoval hudbou, ktorá potešií jeho srdce, ale zároveň aj hudbou, ktorá sa bude páčiť jeho publiku!
A tu je podľa mňa problém, pretože dvom pánom sa slúži ťažko – ak je to vôbec možné. Aj tu vo Viersene sa predviedol v podobnej “schýze” dvoch svetov a aj preto bolo jeho vystúpenie rozpačité, málo predvedčívé. Ako keď hráte bez srdca! Kyle skomponuje a zahrá všetko, ale k jazzu z Monterey to má ďaleko.
Diskusia
|